Çarşamba, Şubat 28, 2007

67 * TURKLERE OZGUOLME SEKILLERI

turklere ozgu olme sekilleri bir işcinin 600 tonluk press makinasinin arasindan emeklemek suretiyle gecerek ucundaki 2450 santigratlik firinda sigarasini yakmaya calismasi ozgun bir tekniktir mesela.şehir eşkiyalarının futbol maçlarından sonra oraya buraya ateş açması sonucu etrafa saçılan serseri kurşunlara hedef olma sonucu ölüm. arkadasinin kicina kompresor sokmasi sonucu hakkin rahmetine kavusmak.tup gaz zehirlenmesi, kan davasi, arabanin tekerinin yerinden firlamasi, bir arabaya 11 kisi binip viyaduge ucmak -olmustu istanbul'da- , katta olmayan asansore binme tesebbusu, viagrada doz asimi vb.
sofben ve de soba zehirlenmesiyle olum. arabayla yolda giderken yukardaki kopruden asagi ucan arabanin uzerinize dusmesiyle gerceklesen olum (bkz: based on a true story). yüzme bilmediği halde baraj sularında serinlemek isterken gelen ölüm.havuzda kapakların açılmasıyla küçük çocukların başına gelen ölüm (allah korusun).yatagındakı tahtakurusu veya bılımum haseratı oldurmek ıcın yatagı ılacladıktan bıraz sonra uykuya dalarak gocmek..
elektrik diregine yaslanip ayakkabisina kacan tasi cikartmak icin ayagini silkelerken elektrik carptigini sanan yardinsever bir laz tarafindan kafasina kurek, kalas vb vurularak olmek...
denizcilik isletmesinin gazientep tankerinde gecen bir olay: geminin ücüncü mühendisi kontrol icin geminin buhar kazanina girer (kimseye haber vermemistir) . daha sonra isgüzarin biri "niye bu kazan kapagi acik" der ve kapagi kapatir akabinde gemi sefere cikar. gemide 3. muhendisi ararlar ama adam yoktur. "herhalde gemiden kacti" derler. daha sonra (3-5 gün sonra) yine bir sebeple kazanin kapagi acilir ve kapagin önünde adamin iskeletiyle karsilasirlar. gaziantep tankerinde gecen baska bir olay: olay yeri yine buhar kazanidir. bu sefer uc kisi kazani kontrole girer. bu arada isguzar yagci silicilerden biri (ki bunlarin yuzde doksani karadenizlidir) "abi adamlar iceride baslarina kaza gelmesin" deyip kizgin buhar vanasini biraz daha sikmaya kalkar ve fakat vanayi kirar, vana bosalir. iceridekiler buharin geldigini anladiklarinda cok gec kalmislardir. kapiya kacma tesebbüsünde bulunurlar ama sadece kapiya yakin olan ciddi yaniklarla kurtulabilir.
-yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi..yobazlar tarafindan yakilarak olmekacliktan olmekkazik yeme sonucu anal efenksiyon gecirip olmek ulkuculer tarafindan kafa goze kalas yiyerek veya bicaklanarak veya kursunlanarak olmek aski, iski, *ski cukuruna dusup olmek iskence sonucu intihara meyil gosterip ayakkabi bagcigi ile kendini asarak olmek milletvekili ve devletin yakin ilgisi sonucu duygu yumagi bozuklugu gecirip olmek polisin sevgi gostermesi yuzunden utanarak olmek dovme sahibi olmak sonucu dovulerek olmek mahallenin namusunun sorulmasi sonucu olmek dusunce sahibi olundugu icin olmek koyun sanilarak(alla alla) kurban edilme sonucu olmek vs...-balkondan aşşağı işerken* çişin elektrik tellerine gelmesi ve eletrik çarpması sonucu ölüm. -nüfus sayımı nedeniyle bom boş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü. -aynı işyerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan;biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken,yol üzerindeki sert bir virajda karşılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri*. -kafalar güzel bir şekilde tem otoyolunda seyreden bir araçdaki* beş kişinin; süper fm'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve tem'de göbek atmaya başlaması sonucu ölüm.daha da ilginci bu 5 kişiden 3'ünün ölümü ve üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması.
balkonda milli maç galibiyetiyle coşarken: -avrupaaağğ avrupaaağ duy sesiimi (dan dan dan)* oooaaaaaaahhhhhh. ...
araç kırmızı ışıkta beklemektedir. arkada da bir araç durmaktadır. birden bir gürültü duyulur ve öndeki aracın üzerine bir başka araç düşer!!!! düşen aracın şoför koltuğunda, şehir içi hız limitlerini ve kırmızı ışığı gereksiz bulan bir manda oturmaktadır, duramaz, bir araca çarpıp havalanır ve en öndeki aracın üstünde bulur kendini... yaşanmış bu olayda -tanrıya şükür- ölüm gerçekleşmemiştir, yalnızca(!) felç vakası vardır ama, bu ölüm olasılığının yüksekliğini, olayın türklere özgü olduğu gerçeğini ve -ısrarla vurgulamak gerek- sebep olan aracın sürücüsünün "manda" olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
konser sırasında coşarken: -taarkaaaaaaan. . taaarrrkaaaaaan. .* tark.. oheerkk.. imda... imd..t.. ..
emekli kuyruğunda beklerken: - yaa işte mirim.. kim derdi ki personel şefi şevket bu hallere düşecek, kuyruklarda bekleyecekti saatlerce.. hasta oluyorum bunlara işte.. sinir yapıyo bende * - tamam şevketcim sakin ol bak kalbin v.. şevket? - gggghhh.hhhh. .
kahvede arkadaslarla okey oynarken uzerine inek dusmesi. neyse ki adam olmemis, ancak yine de omrunun geri kalan kisminda niyazi nick'iyle yasamak zorunda kalmis olsa gerek.
eskiden anlatilan bir lunapark vakasi vardi. parkin 2 kafadar gece bekcisi, su ucan sandelye midir nedir iste onu calistirip bi guzel kurulmuslar. ancak gulup eglendikten ve birbirlerine havada esek sakalari yaptiktan sonra, ufak ancak, onemli bir ayrintiyi atladiklarini fark etmisler: salincagi kim durduracaaak? !! bekcilerin ikisi de butun gece kusarak hakkin rahmetine kavusmuslar.
- kok komuru ile hava gazi uretilen tesislerde kok komurunun bulundugu kocaman havuzda (huni $eklinde) sicak olur diye uyuyup, hava gazi uretimine gecilmesine ragmen uyanmayip hava gazi uretimini durduracak bicimde vefat etmek. - kalorifer kazanini bir kere doldurur sabaha kadar uyurum, nasil olsa o yanar diye doldurup, uyuyup, elektrikler kesilipte motor cali$madiginda kedi gibi daha da bi derin uykuya dalip yaninda birinci kattakileri de alarak vefat etmek. - dogalgaz/tupgaz sizintisi olan bir mekana agzinda sigara ile girerek, i$iklari acarak, hatta o ortamda cakmak yakarak vefat etmek.
henüz gerçekleşmemiş olsa da, kazancı yokuşunun başındaki bi büfede* bitmekte olan tüp için bir elektrikli ısıtıcı durmaktadır, bu ısıtıcının görevi tüpü ısıtmak suretiyle biraz daha gaz çıkmasını sağlamaktır, yakında bu yöntem neticesinde tüpgaz patlaması sonunda gerçekleşcek ölüm,ölümler istanbulun ortasinda 20 cm kursun kapli bi kutu bulmak kurek ve kazmayla acmaya calismak becerememek-ulan bu kadar saglam yaptilarsa cok degerli biseydir satariz loww diyipkepceyle vurarak acmak icinde ki bi hastaneden obur hastaneye goturulurken yolda kaybedilen (nasil kaybedilir asil soru bu aslinda) rontgen cekmekte kullanilan radyo aktif hede hodolere magruz kalmak akabinde derinizin pul pul dokulmesi sonucu essek cennetini boylamak

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home